تاثیر نقش روانشناسی در طراحی سایت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]

استفاده ازروانشناسی یکی از موثرترین روش های طراحی سایت به شمار می رود. همه ی ما، با وجود چیزهای اطرافمان هنوز انسان هستیم، یکی از مواردی که به آن تسلط کافی نداریم شناخت بقیه انسان ها است. این که دیگران چگونه فکر می کنند؟ مثلا این که در خواستم را چگونه از طرف مقابل درخواست کنم که نتیجه مطلوب بدهد؟ چرا باید به درخواست ما پاسخ مثبت دهد؟ چرا ابرازعلاقه به محصولات رقیب بیشتر از محصولات من است؟ و خیلی دیگر از سئوالاتی که پاسخ قطعی برای آن ها نداریم.

طبق تحقیقات دانشگاهی، باید بدانیم که سایت ما چه چیزهایی دارد و چه مواردی موجب بازدید و کلیک بیشتر کاربران می شود. اگر این موارد را به خوبی درک کنیم می توانیم وب سایت خوب و کارایی را پیاده سازی کنیم.

روانشناسی رنگ باعث بهبود در طراحی سایت میشود

طبق تحقیقات ۹۰ ثانیه طول خواهد کشید که مشتری نظرش به یک محصول جلب شود که این نظر ۶۲ الی ۹۰ درصد به رنگ ها برمی گردد. بیشتر طراحان اعتقاد دارند که “رنگ ها” می تواند بر روی احساسات تاثیر بگذارد که و همین نکته هم موجب برندسازی خواهد شد. نگه داشتن هدف هر مشتری درسایت امر مهمی است.

رنگ آبی:

آبی موجب حس آرامش و امنیت در زنان و مردان می شود. این رنگ ها در صنایع غذایی موجب کم اشتهایی افراد می شود! پس نباید از این رنگ در هر مکانی استفاده کرد. اما رنگ قرمز باعث می شود فرد اشتها پیدا کند.

رنگ زرد:

رنگ زرد باعث می شود فرد احساس خوشحالی کند، معمولا برندهای معروف برای انتقال حس با مزه بودن استفاده می کنند. این رنگ موجب تحریک هیجانات مغز می شود، حس سرخوشی را هم برای یکسری افراد به ارمغان می آورد، معمولا از رنگ زرد به عنوان نماد برانگیختن احساسات  یاد می شود.

رنگ سبز:

بسیاری سبز را نشانه طبیعت و پاکیزگی می دانند، اما طبق نظر و گفته روانشناسان، این رنگ موجب حس خلاقیت در بیننده می شود.

رنگ سیاه:

ترکیب رنگ مشکی با یک رنگ دیگر، موجب نمایان ساختن حس ظرافت، قدرت و تجمل می شود. رنگ سیاه را معمولا نماد برندهای پرقدمت می دانند و این رنگ معمولا تمیز و براق نشان داده می شود.

رنگ قرمز:

رنگ قرمز در ذهن مخاطبان می ماند و موجب می شود اطلاعات وب سایت شما و محصولاتتان را هرگز از خاطر نبرند. رنگ قرمز موجب حس هیجان در مخاطب می شود که بقیه صفحاتتان را هم حتما ببینند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *